آمارگیر وبلاگ

خانواده "برومند نجفی" محیط‌بان کرمانشاهی از قصاص گذشتند

 

خانواده محیط‌بان کرمانشاهی برومند نجفی از خون فرزند خود گذشتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، جمعی از بزرگان و ریش سفیدان طوایف برگزار شد خانواده مرحوم برومند نجفی محیط بان کرمانشاهی از خون عزیز خود گذشتند.

پرویز توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه اظهار داشت: این مراسم ضمن تقدیر از خانواده مقتول، بزرگان و ریش سفیدان طوایف و عشایر گفت: گذشت مبنای وحیانی، روایی و عقلانی دارد و در قرآن و اسلام به گذشت توصیه شده است.

وی افزود: اثراتی که یک گذشت در زندگی مردم بر جای می‌گذارد هیچگاه در اجرای حکم بر جای نخواهد ماند.

در ادامه این مراسم فتاحی معاون توسعه حل اختلاف استان کرمانشاه نیز گذشت را سرچشمه خوبی‌ها عنوان کرد و از خانواده مقتول، بزرگان و ریش سفیدان و معتمدین در ایجاد سازش قدردانی کرد.

به گزارش تسنیم، "برومند نجفی" محیط‌بان کرمانشاهی در جریان برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اعاده دادرسی پرونده (متهم شدن برومند نجفی به قتل یک شکارچی غیرمجاز) توسط پدر مقتول در مقابل مجتمع قضایی کرمانشاه به شهادت رسید.

پس از جلسه دادگاه، محیط‌بان برومند نجفی به همراه یک سرباز در حال خارج شدن از ساختمان دادگاه بود که با تجمع اقوام مقتول روبه‌رو می‌شود و در نهایت با تیراندازی پدر مقتول به "برومند نجفی" و سرباز همراه او، محیط‌بان نجفی فوت شد و سرباز همراه او، راهی بیمارستان شد.

 در تاریخ 14 مرداد سال 1399 یکی از مخبران یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه با مشاهده چهار شکارچی غیرمجاز که با خودروی آفرود وارد منطقه حفاظت‌ شده بیستون کرمانشاه شده بودند و به‌گفته این مخبر، اقدام به شکار کرده بودند، موضوع را به پاسگاه محیط‌بانی مستقر در منطقه اطلاع می‌دهد.

بلافاصله بعد از اطلاع‌رسانی, پنج نفر از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه برای بررسی مسئله، خود را به خودروی شکارچیان می‌رسانند و در درگیری میان نیروهای محیط‌بانی و شکارچیان ضمن اصابت تعدادی تیر به خودروی شکارچیان، یک نفر از آن‌ها با گلوله محیط‌بان نجفی زخمی می‌شود و در ادامه جان خود را از دست می‌دهد.

بر اساس آخرین جزئیات این پرونده، درخواست اعاده‌ دادرسی پرونده‌ محیط‌بان برومند نجفی توسط دیوان‌عالی کشور پذیرفته شده بود و این پرونده برای رسیدگی‌ مجدد حقوقی، به شعبه‌ هم‌عرض، ارجاع داده شده بود.

یادداشت سردبیر

@Aseman_Mag

ما را دنبال کنید