آمارگیر وبلاگ

ارزش‌گذاری اقتصادی ۲۵ منطقه تحت مدیریت سازمان محیط‌زیست

 

ارزش‌گذاری اقتصادی ۲۵ منطقه تحت مدیریت سازمان محیط‌زیست

ارزش‌گذاری اقتصادی ۲۵ منطقه تحت مدیریت سازمان محیط‌زیست

ایسنا/اردبیل مدیرکل دفتر اقتصاد و فناوری سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشور گفت: تا سال ۱۳۹۹ تقریباً ۲۵ منطقه از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط‌زیست ارزش‌گذاری اقتصادی شده است.

لیلا زمانی 21 شهریور در ارتباط آنلاین با سومین کنفرانس بین‌المللی و ششمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط‌زیست تصریح کرد: امسال هم ۶ استان از جمله استان اردبیل ارزش‌گذاری اقتصادی می‌شود.

وی اضافه کرد: از سال گذشته روش نقشه‌سازی خدمات اکوسیستم را به‌روز کرده‌ایم و از آخرین فناوری‌ها و روش‌های روز دنیا در این زمینه استفاده می‌کنیم.

مدیرکل دفتر اقتصاد و فناوری سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشور با بیان اینکه ارزش‌گذاری اقتصادی حرکت نوپایی در دنیا است، ادامه داد: در کشور ما هم این کار از سال ۸۶ شروع شده است.

این مسئول با بیان اینکه در ارزش‌گذاری اقتصادی کیفیت زیستگاه، نگهداشت خاک، تولید آب و ... را از جمله شاخص‌ها قرار داده‌ایم، تشریح کرد: دستورالعمل ارزیابی خسارات در طرح‌های توسعه‌ای را هم در دستور کار قرار داده‌ایم.

مدیرکل دفتر اقتصاد و فناوری سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشور با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی در عرضه خدمات اکوسیستمی تأثیرگذار است، بیان کرد: در مورد هزینه خسارات پروژه‌ها هم اقداماتی انجام داده‌ایم و ۱۰ پروژه را هم محاسبه کرده‌ایم و برای محاسبه خسارات طرح در گام اول باید ارزش منطقه مشخص شود.

انتهای پیام

یادداشت سردبیر

@Aseman_Mag

ما را دنبال کنید