آمارگیر وبلاگ

عدم توجه به آمایش سرزمین" علت‌العلل مشکلات محیط زیست کشور است

 

"عدم توجه به آمایش سرزمین" علت‌العلل مشکلات محیط زیست کشور است

 

 

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: علت‌العلل بسیاری از مشکلات زیست محیطی عدم توجه به آمایش سرزمینی و ضعف در استقرار نظام مدیریت یکپارچه منابع آبی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سمیه رفیعی؛ رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی که عدم توجه به آمایش سرزمین برای محیط زیست کشور ایجاد کرده است در صفحه توییتر خود نوشت: "علت‌العلل بسیاری از مشکلات زیست محیطی عدم توجه به آمایش سرزمینی و ضعف در استقرار نظام مدیریت یکپارچه منابع آبی است.

لذا مطابق آنچه رهبر انقلاب در سیاست‌های کلی ⁧‫برنامه هفتم توسعه‬⁩ ابلاغ کردند ما نیز در فراکسیون محیط زیست مجلس، خود را مسئول در جهت پیشبرد این سیاست اصولی می‌دانیم."

 

پیش از این نیز مسئولین سازمان حفاظت محیط زیست از جمله دکتر علی سلاجقه، رئیس سازمان، برنامه هفتم توسعه را بزنگاهی برای ارتقای جایگاه محیط زیست کشور دانسته بودند. توجه به مسائل محیط زیست می‌تواند شکوفایی عظیمی را در راستای حفاظت از محیط زیست کشور ایجاد کند و این موضوع را به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی کشور جا بیندازد.

از جمله مهم‌ترین مواردی که توجه به محیط زیست در سند آمایش می‌تواند تحول شگرفی در آن ایجاد کند، بودجه سازمان است که از سال 1394 تا 1401 تنها 0/02 درصد از بودجه کشور در این سال‌ها بوده است که این مقدار  بسیار ناچیز است

یادداشت سردبیر

@Aseman_Mag

ما را دنبال کنید