آمارگیر وبلاگ

استعفای معنی دار سرپرست دفتر ارزیابی اثرات محیط زیست

 

 

 

دکتر محمود یزدان دوست ، سرپرست دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست طی نامه ای با عنوان دکتر سلاجقه رییس سازمان از سمت خود استعفا داد 

 

   دکتر یزدان دوست که اخیراً به این سمت منصوب شده بود هرچند از سابقه مدیریتی قوی برخودار نبود ولی از جهت تحصیلات و سلامت اداری یکی از بهترین های سازمان حفاظت محیط زست محسوب می گردد.

   ظاهراً اختلافات اداری نامبرده با آقای حشمتی ، معاون محیط زیست انسانی سازمان در حوزه مدیریت اداری و دخالت در امور تخصصی آن دفتر بویژه در  عدم تایید احداث سد بهشت آباد برای انتقال آب از کارون به اصفهان و پافشاری آقای حشمتی بر تایید آن منجر به استعفای دکتر یزدان دوست انجامید .

  حشمتی معاون محیط زیست انسانی سازمان که اخیرابه این سمت منصوب گردید قبل از آن مدیر کل حفاظت محیط زیست اصفهان بوده است .و کارنامه خوبی از خود در اصفهان بجا نگذاشته بود .

   صدور سند آثار باستانی قمشلو به نام سازمان میراث فرهنگی ، صدور مجوز های صنعتی خارج از ظرفیت و خشک شدن تالاب گاوخونی ، بحرانهای آبی سالهای اخیر در اصفهان تنها بخشی از نقش مدیریت ضعیف نامبرده در اصفهان می باشد .

 دفتر معاونت انسانی  بعنوان پیشانی سازمان حفاظت محیط زیست که در کمتر از یک سال چهار معاونت غیر تخصصی  به خود دیده و در طول این مدت برنامه های زیست محیطی کشور بویژه در حوزه بسیار حساس محیط زیست انسانی کاملا در رکود بوده است  . باید دید دکتر سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست در حمایت از نیروهای متخصص پاکدست و مدیران ضعیف آزمون پس داده در کدام سو قرار می گیرد. هرچند قدرت نفوذ مافیای آب و پتروشیمی هرگز مدیران پاکدست در حوزه دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی را بر نمی تابد.

 

 

یادداشت سردبیر

@Aseman_Mag

ما را دنبال کنید