آمارگیر وبلاگ

زالو کار دست صیاد غیرمجاز داد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه‌سرا؛ علی اصغر آزاد با اشاره به گشت‌زنی مامورین یگان حفاظت محیط زیست صومعه سرا در پناهگاه حیات وحش سلکه اظهار کرد: در حین مأموریت مأموران با فردی که مبادرت به برداشت غیر مجاز زالو از طبیعت می‌کرد روبرو شدند که بلافاصله نسبت به ضبط ادوات صید از متخلف اقدام و طی بازجویی صورت گرفته نیز تعداد ٢٠٠ عدد زالو از وی کشف شد.

به گفته رئیس اداره حفاظت از محیط زیست صومعه سرا تخریب زیستگاه‌های طبیعی در اثر کاوش های افراد برای صید آنها، انتقال ژن این گونه از یک منطقه به منطقه دیگر در اثر رهاسازی غیر اصولی و همچنین از بین بردن چرخه اکولوژیک زیست بوم‌ها، در اثر برداشت بی‌رویه از طبیعت از جمله صدمات برداشت غیرحرفه‌ای زالو است.

وی با اشاره به ارزش درمانی و بهداشتی استفاده از زالو بیان کرد: به همه مردم توصیه می‌شود درصورت مشاهده اعمال غیرقانونی همچون برداشت زالو از طبیعت، خرید و فروش، نقل و انتقال آن‌ها ، تکثیر و پرورش این جانور، مراتب را به نزدیکترین واحد حفاظت محیط زیست اطلاع رسانی کنند.

آزاد با تأکید بر پیگیری قانونی متقاضیان پرورش زالو گفت: اداره حفاظت محیط زیست صومعه‌سرا در صورت درخواست متقاضیان مبنی بر تکثیر و پرورش زالو، در اسرع وقت نسبت به بررسی و صدور مجوزهای لازم اقدام می‌کند.

یادداشت سردبیر

@Aseman_Mag

ما را دنبال کنید