آمارگیر وبلاگ

قول بنیاد شهید درباره «شهید» محسوب شدن محیط‌بانانی که حین ماموریت فوت می‌کنند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سخنگوی کمیسیون کشاورزی خبر داد

قول بنیاد شهید درباره «شهید» محسوب شدن محیط‌بانانی که حین ماموریت فوت می‌کنند

قول بنیاد شهید درباره «شهید» محسوب شدن محیط‌بانانی که حین ماموریت فوت می‌کنند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی از قول مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه این کمیسیون در خصوص ارائه پیشنهاد «شهید» محسوب شدن محیط‌بانانی که مورد اصابت گلوله شکارچیان قرار می‌گیرند به هیأت دولت و انجام پیگیری‌های لازم در این زمینه خبر داد.

ذبیح الله اعظمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه امروز ۱۰ آبان ۱۴۰۱ کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون کشاورزی، مسئولان بنیاد شهید قول دادند طی پیشنهادی «شهید» محسوب شدن محیط‌بانانی که مورد اصابت گلوله شکارچیان قرار می‌گیرند را به هیأت دولت ارایه و پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی افزود: پس از تصویب هیئت دولت، از این به بعد هر محیط‌بانی که حین ماموریت جان خود را از دست بدهد به عنوان شهید خدمت محسوب می‌شود؛ همچنین در صورت تصویب این موضوع، حدود ۵۰ پرونده از قبل مانده در این خصوص تعیین تکلیف می‌شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون همچنین وضعیت هلدینگ‌ کوثر متعلق به بنیاد شهید مورد بررسی قرار گرفت. این مجموعه درصد بالایی از جوجه یک روزه  مورد نیاز کشور را تولید می‌کند و در تامین گوشت گرم کشور نقش موثری دارد. این مجموعه در حوزه کشاورزی نیز فعال است و می‌تواند بخشی از هزینه‌های بنیاد شهید را تامین کند.

یادداشت سردبیر

@Aseman_Mag

ما را دنبال کنید